Szukaj na tym blogu

czwartek, 4 września 2014

Jak konsolidacja pomaga w wyjściu z długów?

Konsolidacja kredytów to niebywale popularne hasło pośród klienteli banków. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak połączenie kredytów, które do tego czasu zaciągnęliśmy. Łączenia kredytów dokonuje się zazwyczaj wtedy, gdy nie radzimy sobie ze spłacaniem tychże zaciągniętych zobowiązań. We wspomniany sposób opłacamy pojedynczą ratę, a nie kilka, jak do tego czasu.


Kredyty konsolidacyjne gwarantują tym samym sposobność określania jednej raty, w miejsce regulowania kilku należności w różnorodnych terminach. Dzięki temu klient łatwiej zapamięta termin opłaty poszczególnej należności i może panować nad terminowością regulowania kredytu. Następną zaletą, którą zawiera kredyt konsolidacyjny jest fakt, że wartość raty jest niższa niż koszt rat wszystkich zobowiązań, jakie wcześniej opłacaliśmy. Niższa rata pożyczki jest możliwa głównie dzięki przedłużeniu okresu zwrotu kredytu, przez co rośnie jednak ogólny koszt kredytu.

Żeby konsolidacja kredytów okazała się jak najkorzystniejsza, należy pamiętać o właściwym jej dokonaniu. Do konsolidacji kredytów przeważnie dochodzi bowiem podczas łączenia obciążenia karty kredytowej i wysoko oprocentowanych pożyczek gotówkowych. Jeśli jednak zaciągamy kredyt konsolidacyjny, żeby złączyć wzięte wcześniej kredyty, ale bez zmiany okresu spłaty, opisywana operacja może okazać się nieopłacalna. Dzieje się tak, gdyż sama konsolidacja kredytu pociąga za sobą wyższe oprocentowanie, które w następstwie generuje większe koszty naszego kredytu. Z tej przyczyny ważne jest, żeby kredyt konsolidacyjny posiadał termin spłaty, jaki nie narazi nas na większe raty.

Formalności, które należy przejść przy pobieraniu wspomnianego zobowiązania, są analogiczne, jak te, jakie przechodzimy w razie pobierania typowego kredytu. Najtańsze oferty kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki w 2014 roku niosą ze sobą obowiązek gwarancji w postaci hipoteki. Właścicielem nadmienianej nieruchomości nie musimy być my sami, lecz na przykład osoba z rodziny bądź znajomy. Odstępstwem jest warunek, gdy jeden z łączonych kredytów jest zobowiązaniem hipotecznym. Poza tym bank bierze pod uwagę naszą przeszłość kredytową. Jeśli wcześniejsze należności nie były spłacane wzorowo bank może odmówić nam przedstawianego rozwiązania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz