Szukaj na tym blogu

wtorek, 10 czerwca 2014

Charakterystyka kredytu konsolidacyjnego

Zwykle zadłużanie się następuje stopniowo. Z początku klienci zaciągają niewielkie kredyty gotówkowe na pokrycie bieżącej konsumpcji. Przeznaczane są zwykle na zakup sprzętów domowych lub innego rodzaju podstawowych potrzeb. Z czasem konsumenci zaciągają większe kredyty na zakup samochodu, czy też nawet mieszkania. Po pewnym czasie, okazuje się jednak, że zadłużenie staje się uciążliwe do spłacenia. Terminy spłaty rat nachodzą na siebie, a oprocentowanie poszczególnych kredytów jest wysokie. W tej sytuacji warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.


Sposobem na rozwiązanie problemów, ze spłaceniem wielu kredytów, jest konsolidacja zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny - ranking 2014 pozwoli na terminową spłatą kredytów oraz pomoże oddłużyć się klientowi. Konsolidacja połączy różne kredyty w jeden, spłacany w jednym banku. Co za tym idzie, obowiązywać będzie tylko jedna rata, z niższym oprocentowanie. Ułatwi to klientowi spłatę wszystkich posiadanych kredytów. Uporządkuje także jego finanse oraz pozwoli na zachowanie wypłacalności. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego wiąże się również z ryzykiem. Konsolidując różne zobowiązania, o różnym charakterze, narażamy się na wydłużenie okresu wykazywania zadłużenia oraz zwiększenie kosztów obsługi długu. Z jednej strony, pomoże to spłacić w całości kredyty, jednak z drugiej strony, utrudni zaciąganie kolejnych zobowiązań.

Przy staraniu się o kredyt konsolidacyjny, wymagane jest przedstawienie zabezpieczenia. Zabezpieczenie zależeć będzie o charakterystyki kredytów, które konsolidujemy. Jeżeli w skład kredytu konsolidacyjnego, wchodzić będzie np. kredyt mieszkaniowy, to bank wymagać będzie zabezpieczenia w postaci hipoteki. Wartość łącznej sumy zobowiązań, zdecyduje jakie zabezpieczenie będzie musiał przedstawić klient
.
Wybierając kredyt konsolidacyjny, należy przeanalizować wysokość prowizji pobieranej przez bank. Konsolidacja jest opłacalna, jeśli jej koszty będą nieznacznie wyższe od normalnego spłacania kredytów, a dodatkowo pomoże nam oddłużyć się. Jeżeli jednak, koszty kredytu konsolidacyjnego będą wysokie, to lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz