Szukaj na tym blogu

piątek, 24 czerwca 2016

Odchudzanie w starszym wieku

Osoby w każdym wieku chcą atrakcyjnie wyglądać. W obecnych czasach nawet osoby starsze zaczęły zwracać bardzo dużą uwagę na swój wygląd. Dzieje się tak dlatego, że modne stało się zawieranie małżeństw nawet w późnym wieku, a w Internecie działają portale, które zajmują się znajdowaniem drugiej połowy dla osób w każdym wieku.


Jednak starsze osoby bardzo często zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, a niektóre z chorób sprawiają, że znacznie przybierają na wadze i dlatego czują się mniej atrakcyjne. Taki problem jest przykry zwłaszcza dla kobiet, które do końca życia chciałyby móc podkreślać atuty swojej kobiecości. Dlatego wiele z nich decyduje się na odchudzanie, jednak takie obniżanie wagi u osób starszych rzadko może być połączone z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, dlatego w ramach wspomagania procesu odchudzania muszą one po prostu przyjmować leki lub zmieniać dawki przyjmowanych przez siebie dotychczas leków.

Zmiana nawyków żywieniowych osób starszych


Osoby starsze oprócz tego, że przestają być aktywne pod względem fizycznym i zmagają się z różnymi chorobami, to jednocześnie bardzo często posiadają takie nawyki żywieniowe, które przyczyniają się do tego, że zaczynają bardzo przybierać na wadze. Zostają, więc często informowane o tym, że prowadzone przez nich odchudzanie musi wiązać się ze zmianą nawyków żywieniowych. Nie jest to, oczywiście, takie proste, jeżeli niektóre potrawy były przez nie przygotowywane w określony sposób przez kilkadziesiąt lat ich życia, ale wielu osobom starszym tak bardzo zależy na zmianie swojego wizerunku, że zgadzają się na wprowadzenie zmian w swoim sposobie przygotowywania potraw. Przede wszystkim skuteczne odchudzanie osób starszych musi polegać na wyeliminowaniu z ich codziennej diety produktów bogatych w cukry proste i potraw smażonych na tłustym oleju. Dzięki temu będą one miały szansę nie tylko na zrzucenie kilku kilogramów, ale też na wprowadzenie do swojego jadłospisu zdrowych potraw. Ważne jest także, aby osoby starsze zrezygnowały z podjadania przed telewizorem i w czasie bezsennej nocy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz